Cienie do powiek i cienie do brwi

Mimo powszechnie panującego przekonania, cienie do powiek nie są wynalazkiem naszych czasów. Znali je już starożytni Egipcjanie czy też Grecy. Obecnie do wyboru mamy wiele rodzajów cieni do powiek – zarówno pod względem konsystencji jak i pod względem kolorów. Wśród cieni do powiek wyróżnić można między innymi cienie prasowane, wypiekane, sypkie czy o płynnej konsystencji. Poniżej kilka wskazówek na temat każdego z nich.

cień do powiek purpurowyNajbardziej popularne są cienie prasowane. Charakteryzują się tym, że pozwalają na łatwą oraz równomierną aplikację. Dają się rozcierać, jednak podczas aplikacji mogą się łatwo rozsypywać. Cienie prasowane w zależności od swojej jakości, nie zawsze są trwałe i mogą osadzać się w załamaniach powiek.

Cienie sypkie posiadają znikomą zawartość tłuszczu. Dzięki temu są trwałe i w przeciwieństwie do cieni prasowanych nie osadzają się w załamaniach powiek. Ich wadą jest to, że ciężko się je nakłada. Najlepiej aplikuje się je za pomocą pędzelka.

Cienie wypiekane mogą być nakładane zarówno na sucho jak i na mokro. Dzięki naturalnym składnikom polecane są dla alergików.

Cienie o płynnej konsystencji nakładane są na suchą powiekę. Ich aplikacja może sprawiać kłopoty, dlatego potrzebna jest wprawna ręka.

Również brwi mogą być modelowane za pomocą cieni. Cienie do brwi nie wiele różnią się od cieni do powiek. Jednak pozwalają na wypełnienie ubytków. Cienie do brwi można nakładać zarówno na sucho jak i na mokro. Stanowią one alternatywę dla typowej kredki do brwi.

Tags: