Zastosowanie pudru transparentnego

Puder transparentny może być stosowany przez cały rok, co bardzo cieszy wiele kobiet, a zwłaszcza te, których cera jest z natury blada i niepodatna na promieniowanie ultrafioletowe. Sprawdzi się więc nawet zimą do dodania skórze lekkiego złocistego odcienia bez efektu sztucznej maski. Ale to nie jedyne korzyści, jakie zapewniają tego typu kosmetyki.

Zastosowanie pudru transparentnego

Puder transparentny zyskał niemała sławę przez fakt, że jest on wykonany z naturalnych substancji, które nie mają szkodliwego wpływu na cerę oraz  nie podrażniają jej. Posiada również właściwości, które korzystnie wpływają na kondycję skóry.

puder transparentnty w formie sypkiej

Puder transparentny stosuje się głównie w celu kontrolowania przetłuszczania się skóry, czyli wytwarzania sebum, które tworzy na jej powierzchni błyszczący tłusty film. Sprawdzi się więc szczególnie dla posiadaczy cer tłustych oraz mieszanych.

Bardzo pożądanym atutem tego typu kosmetyków do twarzy jest to, że mają one lekkie i aksamitne konsystencje, które po zaaplikowaniu na skórę, czynią ją wyjątkowo gładką i naturalną w wyglądzie. Nie trzeba także martwić się o dobranie odpowiedniego koloru do swojego kolorytu, ponieważ puder transparenty jest przezroczysty i bez problemu wtapia się w każdy koloryt cery.

Tags: