Śpiąca piękność

Od razu, jak przeczytałam nazwę przepięknego lakieru Semilac 130 Sleeping Beauty, pomyślałam o śpiącej królewnie. Bez patrzenia na etykietę, wyobraziłam sobie jasny, pastelowy, lekko przybrudzony szarością błękit. Jednak po otworzeniu buteleczki przeżyłam lekki szok! Odcień był zupełnie inny, niż się spodziewałam po przeczytaniu nazwy. Sleeping Beauty to pastelowo-neonowa jasna brzoskwinia, która jest delikatna, a zarazem drapieżna, przez swój neonowy odcień.

Pobudzająca brzoskwinia
Biorąc pod uwagę nazwę produktu, powstał tutaj swego rodzaju oksymoron. Nazwa nasuwa nam skojarzenia z kolorami typowo piżamowymi, a w środku znajdujemy kolor, który zdecydowanie pobudza i dodaje energii. Mając na paznokciach taki energetyzujący kolor, nawet popołudniowa kawa wydaje się zbędna. Śpiąca królewna kojarzy mi się też z wycofaniem, alienacją, zapadnięciem w wieczny sen. Jest to raczej smutny obraz, tymczasem śpiąca piękność jest wyrazistą, rzucająca się w oczy i odważną jasną brzoskwinią.

Stylizacja brzoskwinki
Nasza śpiąca brzoskwinka doskonale komponuje się z lakierami, które nie przyćmią jej piękna. Najlepiej jakbyśmy sięgali po kolory nudziakowe, jasne, pastelowe. Idealną parą dla tego lakieru jest odcień Frappe- czyli nude w stylu kawy z mlekiem.

 

Tags: