Kosmetyki pomocne do wykonania makijażu oczu

Dobrze wykonany makijaż oka z pewnością doda kobiecie atrakcyjności. Nikt jednak nie chce wyglądać jak przysłowiowa panda, dlatego nie należy przesadzać z ilością kosmetyków. Nie sprawdza się zasada – im więcej, tym lepiej. Bardzo łatwo jest o wpadkę makijażowi. Nie powinno kierować się wyłącznie modą, ale przede wszystkim swoim typem urody i preferencjami. 

Co będzie potrzebne do wykonania makijażu oczu? 

Mogłoby się wydawać, że do zrobienia makijażu oka wystarczy sięgnąć po mascarę, cień do powiek i eyeliner. W praktyce wygląda to jednak trochę inaczej, jeśli ktoś chce mieć zniewalający makijaż oczu. W kosmetyczce powinien znaleźć się korektor pod oczy, który zatuszuje zaczerwienienia i sińce. Stosuje się go także w celu utrwalenia cieni na górnej powiece. Dalej mamy cienie do powiek i eyeliner lub kredkę. Za pomocą tych kosmetyków możliwe jest dodanie spojrzeniu blasku. Potrzebne będą zarówno jasne, jak i ciemne cienie do powiek. Świetny efekt można uzyskać, pokrywając całą powiekę ciemniejszym cieniem, a wewnętrzny kącik jasnym cieniem rozświetlającym. 

Na tym nie koniec

Kolejnym krokiem jest sięgnięcie po tusz do rzęs. Dzięki niemu można pogrubić, optycznie zagęścić i wydłużyć rzęsy. Jest to bardzo ważny etap podczas robienia makijażu oczu, gdyż rzęsy stanowią ich oprawę. Następnie przychodzi czas na podkreślenie i zagęszczenie brwi. Z pomocą przychodzą kredki do brwi, które dostępne są w różnych odcieniach. Ważne jest odpowiednie dobranie koloru – nie może być zbyt ciemny ani za jasny.