pielęgnacja skóry

Jak prawidłowo dbać o skórę?

Odwieczny problem kobiet: jak dbać o skórę, aby jak najdłużej wyglądała na młodą, świeżą i promienną? Co jeść, po jakie kosmetyki sięgać, aby wspomagać naszą cerę? Od czego warto zacząć?

Odpowiednio dobrane kosmetyki

Pomimo, że to, co jemy ma ogromny wpływ na nasz wygląd, a zwłaszcza na skórę, to nie mniej istotne jest odpowiednie dobranie kosmetyków do potrzeb cery. Podstawą jest oczywiście dobre oczyszczenie. Garnier Czysta Skóra jest chyba jedną z lepszych i najczęściej używanych serii do oczyszczania twarzy. Niezależnie czy cera jest problematyczna, czy też nie, warto zacząć pielęgnację od porządnego oczyszczenia. Kolejne używane kosmetyki powinny być dobrze dobrane. Jeżeli cerę suchą dodatkowo potraktujemy kremem matującym, to zrobimy sobie tylko krzywdę. Warto poradzić się specjalistów i dokładnie sprecyzować zapotrzebowanie naszej cery, aby nie popełnić takich błędów.

Skóra głowy – coś, o czym rzadko myślimy

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że skóra głowy również może ulegać podrażnieniom. To z kolei może prowadzić nawet do utraty włosów. Chyba żadna z pań nie chce do tego dopuścić. Warto więc przy farbowaniu sięgać po produkty Garnier Olia albo inne z serii Naturals, aby jak najmniej podrażniać skórę głowy podczas zmieniania koloru włosów. Również zwykłe mycie włosów czasami może stać się powodem naszej troski. Seria Garnier Fructis na w swoim asortymencie ofertę skierowaną do różnych potrzeb naszych włosów, a raczej skóry głowy. Spokojnie możemy dobrać odpowiedni szampon, nawet wegański, aby jak najlepiej dbać o nasze włosy bez ich niszczenia czy podrażniania. Warto o tym pamiętać przy dbaniu o skórę twarzy czy ciała, bo o tej na głowie często zapominamy.