Czy warto stosować peelingi do twarzy?

Nie od dziś słyszy się, że podstawą właściwej i skutecznej pielęgnacji cery jest jej dobre oczyszczanie. I bynajmniej nie mówię tu o rzeczy oczywistej, jaką jest zmywanie makijażu za pomocą mleczka, żelu czy płynu micelarnego. Wiele osób ma obawy czy peelingi do twarzy nie zaszkodzą delikatnej cerze? Jakie z nich zatem warto wybrać?

Dobrać rodzaj peelingu do cery

Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty do złuszczania naskórka. Warto zwrócić uwagę, czy mamy skórę tłustą, wrażliwą, a może normalną. W zależności od tego czynnika powinnyśmy wybrać peeling do twarzy. Enzymatyczny nie będzie tak inwazyjny i polecany jest do wrażliwej cery (chociaż używać go mogą właścicielki każdego rodzaju skóry). Peelingi drobnoziarniste lub gruboziarniste mają mocniejszy efekt i przeznaczone są dla skóry, która w dobrze znosi takie zabiegi. Dermatolodzy jednak radzą stosować peelingi gruboziarniste jedynie do ciała.

Jak często robić peeling na twarz?

Odpowiedzią na to pytanie jest prosta zasada: im delikatniejsza skóra, tym rzadziej robimy peeling. Przy cerze wrażliwej lepiej nie robić go częściej niż raz na 2 tygodnie. Cera tłusta natomiast może wymagać peelingu do twarzy raz albo nawet dwa razy w tygodniu. Wiadomo, że częstotliwość wykonywania peelingu zależy od indywidualnych wymogów cery. Nie warto jednak z niego rezygnować. Peeling do twarzy pobudza naszą skórę do pracy i właściwie dobrany doskonale wpływa na jej koloryt, gładkość i elastyczność.