pielęgnacja skóry głowy

Czy warto używać wcierek do skóry głowy?

W sklepach z kosmetykami, a nawet aptekach, znaleźć można bardzo różne wersje produktów do skóry głowy. Do odżywiania służą maski i odżywki, a także wcierki, czyli preparaty mające płynną postać. Są one przeznaczone do wcierania w skórę głowy i zwykle zaleca się, by stosować je z dużą częstotliwością. Wiele osób zastanawia się, czy warto po nie sięgać.

Doskonały skład

Choć formuła wcierek może zaskakiwać, jako że są one wodniste, mają one znacznie bogatszy skład niż większość odżywek, a nawet masek. Co więcej, wcierki najczęściej są naturalne, gdyż takie działają najlepiej, a przy tym nie drażnią skóry głowy. Ma to ogromne znaczenie, gdyż chemiczne preparaty często wywołują swędzenie i podrażnienie mogące nawet skutkować pojawieniem się łupieżu czy wypadaniem włosów! Mając tego świadomość, wiele osób decyduje się na zakup na przykład wcierki do włosów Sattva, która jest całkowicie naturalna, ale nie jest to jedyny godny polecenia produkt. Zaletą wcierki tej marki jest też fakt, że nie zawiera ona alkoholu, co jest ewenementem, gdyż składnik ten, jako promotor, występuje w większości tego rodzaju produktów. Dzięki temu wcierka do włosów Sattva jest jeszcze łagodniejsza dla skalpu, a przy tym nie wysusza włosów – oczywiście nie jest przeznaczona do nakładania na nie, ale zawsze podczas aplikacji w jakimś stopniu zostaną one zmoczone u nasady.

(Nie)kłopotliwe stosowanie

Nie wszyscy, którzy tego potrzebują, decydują się na używanie wcierek, ponieważ wydaje się, że jest to kłopotliwe. Niektóre z nich trzeba stosować codziennie, a nawet dwa razy dziennie, inne zaś nakłada się przed myciem. Poza tym wcieranie w skalp wodnistego płynu wydaje się mniej wygodne niż nałożenie na włosy kremowej maski, która w dodatku pięknie pachnie, a stosować można ją na przykład w czasie kąpieli.

Z wcierek jednak nie warto rezygnować, nawet mimo ewentualnych niedogodności, gdyż są one niezastąpionym dopełnieniem stosowanej pielęgnacji. W dodatku oferowana przez markę Sattva wcierka jest tym wygodniejsza w stosowaniu, że należy po nią sięgać co 2-3 dni, a nie codziennie.