drogeria online - alternatywa dla stacjonarnego zakupu kosmetyków

Drogeria tradycyjna, czy online? Wady i zalety obu rozwiązań

Kosmetyki są niezwykle ważnym elementem codziennego życia, a wiele osób wydaje na nie co miesiąc sporo pieniędzy, lubiąc budować sporą ich kolekcję. Tradycyjnie kupuje się je najczęściej w sklepach stacjonarnych, jednak coraz więcej osób korzysta z opcji, jaką jest drogeria z kosmetykami online. Jakie są wady i zalety obu sposobów kupowania?

Drogeria stacjonarna – możliwość dokładniejszego zapoznania się z produktem i… strata czasu

Podstawową zaletą stacjonarnych drogerii jest możliwość dokładnego zapoznania się z niektórymi produktami. Mowa tu przede wszystkim o zbadaniu ich zapachu, co bardzo ważne jest w przypadku perfum i dezodorantów. Zawsze można też na miejscu poprosić konsultanta o pomoc w wyborze.

Z drugiej strony stacjonarna drogeria to miejsce, do którego trzeba dojechać, aby często przekonać się, że danego kosmetyku tam nie ma. Nawet gdy jest on dostępny, proces jego poszukiwania jest często długi.

Drogeria online z kolei nie daje możliwości przetestowania niektórych produktów, lecz jeżeli wie się dokładnie, czego się poszukuje, nie stanowi to problemu, a poradę konsultanta można zastąpić poszukiwaniem informacji w sieci i wśród znajomych, co często jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Ceny i bogactwo asortymentu – silne strony drogerii online

Drogeria online to miejsce, w którym znaleźć można wiele kosmetyków, z których zdecydowana większość jest znacznie tańsza niż w sklepach stacjonarnych. Nawet jeżeli ceny są takie same, gdyż dana internetowa drogeria należy do sieci sklepów, ilość okazji i promocji jest w niej zazwyczaj większa niż w sklepach stacjonarnych, a do tego można dostać w niej wiele kosmetyków, których nie znajdzie się w większości sklepów danej sieci, gdyż są one niszowe, chociaż są o wiele lepsze od tych popularnych.

Wiele osób łączy te dwa sposoby kupowania, wybierając się do drogerii stacjonarnej wtedy, gdy chcą kupić perfumy, wody toaletowe lub dezodoranty, a w przypadku, gdy interesują ich tanie kosmetyki online, Internet jest tu najlepszy.