jeden z dostępnych na rynku samoopalaczy

Jak dobrać samoopalacz do ciała?

Skóra muśnięta słońcem wygląda z pewnością bardziej atrakcyjnie niż ta blada i ziemista. Niestety, w naszej strefie klimatycznej przez większą część roku trudno o naturalną opaleniznę. Wizyty w solarium są niestety szkodliwe dla naszego organizmu, mogą powodować nawet nowotwory skóry, z którymi ciężko wygrać walkę. Jak zatem poradzić sobie z bladością skóry? Z pomocą przychodzi tu samoopalacz.

Z jakich samoopalaczy najlepiej korzystać?

Mimo iż niektórzy obawiają się, że korzystanie z samoopalacza zakończy się fiaskiem – warto dać szansę temu brązowemu płynowi. Wiele lat temu korzystanie z kosmetyków samoopalających kojarzyło się z efektem marchewki. Jednak, rynek kosmetyczny rozwinął się na tyle, że efekt nadany przez samoopalacz do twarzy i ciała może być naprawdę naturalny. Warto, oczywiście, korzystać z kosmetyków sprawdzonych i tych dobrej jakości – popularne i cenione są np. samoopalacze dostępne na tej stronie. W przypadku produktów samoopalających zdecydowanie lepiej jest zainwestować nieco więcej pieniędzy, aniżeli później paradować z mało estetycznymi plamami na nogach, twarzy czy dekolcie.

Jak dobrać kolor samoopalacza do twarzy?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów samoopalających. Można używać ich w formie chusteczek, kropli, balsamów, musów czy pianek. Czasem trzeba przetestować każdą formę, zanim trafi się na tę, z którą pracuje nam się najlepiej. Chusteczki samoopalające, choć łatwe w stosowaniu, nie dają tak mocnego efektu, jak codziennie wsmarowywany krem brązujący czy pianka. Jeszcze inaczej jest z kropelkami brązującymi, które zazwyczaj dodaje się po prostu do kremu lub podkładu, którym wykonuje się makijaż twarzy – one znikają z buzi wraz z wieczornym myciem buzi. Znacznie bardziej istotny jest jednak kolor samoopalacza, zwłaszcza jeśli chodzi o samoopalacze do twarzy. Mówi się, że powinno się wybrać produkt maksymalnie dwa tony ciemniejszy od naszej karnacji. Oczywiście, niektórzy nie stosują się do tych zaleceń i lubią znacznie ciemniejsze odcienie. Duże znaczenie ma również tonacja. Osoby o jasnej karnacji nie powinny wybierać oliwkowych odcieni, tylko te bardziej złociste.