Bepanthen

Bepanthen – krem znany i wypróbowany przez wiele mam

Narodziny dziecka to wielka radość, ale również odpowiedzialność i cała masa całkiem nowych i często trudnych sytuacji, z którymi trzeba nauczyć się sobie radzić. Jednym z nich jest skóra niemowlęcia, a szczególnie podrażniona od pieluszki. Maluszek jest wtedy niespokojny i płaczliwy. Ulgę przynoszą specjalne preparaty takie jak krem Bepanthen.

Jak zapobiegać pieluszkowym odparzeniom?

Każda mam z czasem na pewno opatentuje swój własny i niezawodny sposób na to, aby pupa niemowlęcia była wolna od podrażnień. Zanim jednak do tego dojdzie, metodą prób i błędów zastosuje ona co najmniej kilka różnych preparatów i innych sposobów poleconych przez znajome i doświadczone mamy lub lekarzy. Z pewnością skorzysta również z najbardziej uniwersalnych kosmetyków takich jak Bepanthen.

Właściwa pielęgnacja skóry niemowlęcia wymaga przede wszystkim odpowiedniej higieny, a często także zastosowania specjalnych preparatów. Nie bez znaczenia jest ich skład, który musi być jak najbardziej naturalny, aby nie wywoływał uczuleń. Głównym składnikiem Bepanthenu jest prowitamina B5. Jej właściwości sprawiają, że skóra szybko się regeneruje, a także tworzy się na niej warstwa ochronna, która zapobiega przedostaniu się czynników drażniących. Najważniejsze jednak to nie dopuścić do odparzeń.

krem bepanthen z cocolity

Właściwości kremu Bepanthen

Oprócz witaminy B5 posiada on również w swoim składzie inne naturalne komponenty, które pozytywnie wpływają na niemowlęcą skórę. Są to między innymi lanolina, pantenol, wosk pszczeli, olejek migdałowy, wazelina i gliceryna. Skórze przywrócone jest jej naturalne nawilżenie, jest prawidłowo chroniona i szybko się regeneruje. Brak w nim sztucznych dodatków, które mogą wywoływać uczulenia.

Bepanthen krem może być stosowany już od pierwszych chwil życia, w tym nawet u wcześniaków. Co ważne, z powodzeniem mogą stosować go mamy także na podrażnioną skórę brodawek sutkowych, co zdarza się bardzo często przy karmieniu piersią. Preparat zdecydowanie wypróbowany przez bardzo wiele mam i to z powodzeniem.