cantu aktywator

Linie kosmetyków dedykowane włosom kręconym

Humektanty, proteiny i emolienty – to składniki, które są kluczowe w przypadku włosów kręconych. Pozyskuje się je w bardzo różny sposób, a zazwyczaj są to naturalne substancje pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego. Dlatego wybierając kosmetyki dla włosów kręconych warto kierować się ich składem, a najlepiej wybierać te, które są przeznaczone tylko tego rodzaju włosom.

Seria kosmetyków ze składnikami silnie nawilżającymi

Włosy kręcone to zazwyczaj włosy wysokoporowate, dlatego potrzebują szczególnie silnych kosmetyków, które przede wszystkim właściwie je nawilżą, dodadzą blasku i będą podkreślać ich naturalny skręt. Najczęściej są to oleje pochodzenia roślinnego, w tym między innymi lniany, z kiełków pszenicy, wiesiołka czy nasion truskawek lub masło karite z orzechów masłosza (popularnie zwane shea). Kosmetyki firmy Cantu to seria stworzona właśnie z myślą o włosach kręconych, a ich głównym składnikiem jest właśnie masło karite.

Kultowa odżywka od producenta kosmetyków Cantu

Marka kosmetyków pochodzących z USA jest znana przede wszystkim dzięki serii przeznaczonej włosom kręconym. Kultowym produktem jest między innymi Cantu Aktywator (kupisz go tu: https://www.cocolita.pl/cantu) , który ma za zadanie aktywować włosy do naturalnego skrętu oraz chronić kosmyki przed efektem puszenia. Włosy zdecydowanie zyskują na objętości i blasku, stają się dużo lepiej odżywione i łatwiej się układają. Cantu Aktywatora powinno używać się przed zastosowaniem preparatów do stylizacji i to w bardzo niewielkiej ilości odpowiedniej do gęstości włosów.

Cała seria kosmetyków Cantu

Kosmetyki Cantu to nie tylko kultowy Aktywator, ale również inne preparaty przeznaczone do pielęgnacji i układania włosów kręconych, a także specjalne akcesoria im dedykowane, takie jak grzebienie czy szczotki. Najlepsze efekty osiąga się wtedy, gdy stosuje się całą linię od jednego producenta i sprawdza się to nie tylko w przypadku pielęgnacji włosów, ale również cery. Wśród kosmetyków Cantu znajdują się więc szampony, odżywki, żele, kremy, odżywki, oleje, woski, maski oraz wiele innych produktów.