kosmetyki na twarz

Na co należy zwrócić uwagę wybierając kremy z kolagenem?

Krem z kolagenem to kosmetyk, który skutecznie poprawia wygląd skóry, ponieważ wypełnia delikatne zmarszczki i inne tego typu drobne niedoskonałości. Warto jednak pamiętać, że skuteczna odbudowa struktury skóry wymaga działania kompleksowego, w tym przyjmowania również kolagenu wraz z pożywieniem.   

Czy warto zatem stosować krem z kolagenem?

Kremy z kolagenem to produkty, które pokochały miliony kobiet na całym świecie. Białko zawarte w specyfikach ogrywa bowiem istotną rolę w przywróceniu i utrzymaniu sprężystości skóry. Jego brak wpływa na pojawianie się zmarszczek, nierówności oraz innych nieestetycznych zmian skórnych stanowiących objawy starzenia.   

Czy zatem warto stosować kolagen na twarz?

Zdecydowanie tak. Kolagen do twarzy powoduje bowiem poprawę jej sprężystości. Jest to białko stanowiące budulec nie tylko skóry, ale również stawów czy mięśni. Niestety wraz z upływem czasu dochodzi do jego degradacji, co wiąże się z osłabieniem określonych struktur, w tym pogorszenia kondycji skóry.

Podawanie kolagenu na twarz umożliwia uzupełnienie jego deficytu oraz wymodelowanie konturów twarzy, spłycenie zmarszczek oraz poprawę sprężystości i elastyczności skóry. Należy jednak w tym przypadku podkreślić, że kolagen zawarty w preparatach przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry wypełnia jedynie zmarszczki powierzchniowe. Skóra wydaje się wówczas bardziej napięta i jędrna. Drobne bruzdy i linie ulegają spłyceniu, a twarz wygląda młodziej i bardziej promiennie. Cząsteczki kolagenu zawarte w tego typu produktach są jednak dość duże. To zdecydowanie utrudnia ich wnikanie w głębsze partie skóry oraz bardziej efektywną regenerację. Z tego powodu konieczne jest dostarczanie kolagenu wraz ze składnikami codziennego jadłospisu.

Jakie inne składniki powinny się znaleźć w dobrych kremach z kolagenem?

Godne polecenia kremy są wzbogacone o inne substancje, które rozszerzają spektrum ich działania. Mogą to być między innymi związki skierowane przeciw wolnym rodnikom oraz o tak zwanym działaniu anty-aging. Są to ekstrakty z alg, naturalne oleje i wyciągi roślinne czy kwas hialuronowy.