stosowanie płatków pod oczy

Płatki pod oczy czyli jak radzić sobie z cieniami i przebarwieniami

Podkrążone oczy to problem z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. O ile w niektórych przypadkach zmiany te są sporadyczne i nie wymagają dodatkowych działań, o tyle dla sporej części osób, to codzienność, która doprowadza do kompleksów. Jak sobie z nimi radzić? Czy płatki pod oczy to na pewno dobry pomysł? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z tym tematem, znajdziecie w naszym najnowszym poradniku.

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ czynników wpływających na powstawanie cieni pod czasami, jest naprawdę sporo. Do najczęściej występujących z pewnością można zaliczyć stres, złą dietę, przemęczenie, a także choroby. Z tego względu, jeżeli problem utrzymuje się zbyt długo, koniecznie trzeba udać się na wizytę u specjalisty. Jeżeli jednak podkrążone oczy są konsekwencją niewyspania, wówczas wystarczą drobne działania pielęgnujące skórę twarzy.

Co dają płatki kolagenowe pod oczy?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w ofertach drogerii możemy spotkać różne rodzaje produktów tego typu (zobacz np. na https://www.cocolita.pl/platki-pod-oczy). Klasyczne płatki pod oczy świetnie nawilżają i regenerują skórę, natomiast płatki kolagenowe, działają nieco inaczej, bowiem wspomagają redukcję widocznych oznak starzenia, zmniejszają widoczność zmarszczek, a także zapewniają efekt ujędrnienia. Po tego typu rozwiązania sięgają najczęściej osoby, które zauważają pierwsze zmarszczki mimiczne lub wiotką skórę w okolicy oczu.

Stosowanie płatków pod oczy

Nie ma określonej reguły na temat stosowania płatków kolagenowych pod oczy. Tak naprawdę zależy to od naszych indywidualnych przekonań. Niemniej jednak, system działania jest taki sam, jak w przypadku kremów do pielęgnacji, czyli im częściej, tym lepiej. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby stosować płatki kolagenowe pod oczy codziennie. Mogą być nakładane na oczyszczoną skórę twarzy lub makijaż – jednak w tym przypadku, efekt nie będzie, aż tak imponujący.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pozwolą wam wybrać najlepsze płatki pod oczy!