długie włosy

Wady i zalety używania lakierów do włosów

Lakier do stylizacji włosów może mieć wady i zalety. Wiele zależy od tego, jakiego efektu oczekuje osoba stosująca spray do włosów. Warto więc poświęcić chwilę i zastanowić się na spokojnie, jakie korzyści i jakie ryzyko niesie ze sobą stosowanie tego typu kosmetyków do włosów.

Zalety stosowania lakierów do włosów

Przede wszystkim lakiery do włosów utrwalają fryzurę. Dzięki temu może się ona utrzymać przez wiele godzin i wyglądać dobrze nawet podczas niesprzyjających warunków pogodowych. To szczególnie ważne w przypadku wymagających uczesań na wielkie okazje np. na wesele lub imprezę. W codziennej stylizacji lakier może się przydać do utrwalenia niesfornej grzywki. Stosowanie sprayu do włosów może też nadać im połysku. Jest to ściśle zależne od składu i działania konkretnego produktu, ale warto wiedzieć, że istnieją takie lakiery, które doskonale sprawdzają się  także w roli nabłyszczacza. Są też produkty o specjalnej formule, która może nadać włosom dodatkowej objętości. Lakierem można spryskać włosy blisko głowy, kierując spryskiwacz od dołu do góry. Dzięki temu można usztywnić część włosa, która znajduje się bezpośrednio przy głowie, co podniesie ją i da efekt zwiększonej objętości.

Wady lakierów do włosów

Niestety lakiery mają też swoje wady. Największą jest ryzyko sklejenia włosów. Występuje ono wtedy, gdy rozpylacz jest trzymany zbyt blisko włosów lub, gdy nałożono na nie zbyt dużą ilość produktu. W takim wypadku włosy mogą się posklejać, co przypomina bardzo nieestetyczny hełm. Niektóre lakiery zostawiają białe plamy. Najczęściej widać je na ubraniach oraz meblach, które znalazły się w zasięgu rozpylacza. Takie plamy są dość trudne do usunięcia. Najlepiej jest zmywać je, zanim lakier zaschnie, później może to być po prostu trudne. Kolejna sprawa to intensywny zapach lakierów. Jest on dość nieprzyjemny i łatwo przedostaje się do ust, pozostawiając w nich niesmak. Trzeba też pamiętać, że może on też utrzymywać się na ubraniach i samych włosach. W przypadku niektórych produktów zapach lakieru może nawet być silniejszy niż perfumy.