farba do włosów blond

Platynowy czy złoty – jaki kolor blond wybrać dla siebie

Nie ulega wątpliwości, że blond jest kolorem pożądanym przez wiele kobiet. Choć jest to piękny odcień, to nieumiejętna koloryzacja niesie ze sobą ryzyko zniszczenia włosów. Niewłaściwa pielęgnacja, czy zły dobór koloru, może przynieść wiele niepożądanych efektów.

Czy farbowanie na kolor blond jest bezpieczne

Jeśli chcemy uzyskać jasny kolor włosów najlepiej udać się do profesjonalisty, który dobierze dla nas odpowiedni odcień. Farba do włosów blond, która jest używana w salonie fryzjerskim to najczęściej produkt dobrej jakości. Jeśli natomiast zamierzamy przeprowadzić koloryzację włosów w domu, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, farba blond niszczy włosy bardziej, niż ta w ciemniejszym kolorze. Wiąże się to z faktem, że wykonując taką koloryzację, produkt mający za zadanie je rozjaśnić, powoduje rozchylenie łusek włosowych. Dlatego należy wybierać tylko takie farby, które zmieniają barwę włosów o maksymalnie dwa, trzy tony. W innym przypadku możemy spodziewać się niespecjalnie oczekiwanego przez nas efektu.

farba do włosów blond

Pielęgnacja jasnych włosów

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować rozjaśnione włosy. Należy stosować szampony i odżywki, które mają właściwości nawilżające i wygładzające. Sprawdzi się też olejowanie włosów co jakiś czas, nakładanie masek odżywczych i zabezpieczanie końcówek przed wysoką temperaturą spowodowaną używaniem prostownicy.  Zastosowanie farby do włosów popielaty blond powoduje, że łatwo można uzyskać chłodny odcień. Jednak po pewnym czasie kolor się wypłukuje i konieczne jest użycie fioletowych szamponów lub płukanek. Dzięki temu będziemy mogli dłużej cieszyć się wymarzonym, chłodnym odcieniem. Warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja jasnych włosów to podstawowa zasada, dzięki której nasz blond będzie lśniący i piękny.

Włosy w jasnym kolorze od zawsze podobały się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Ponadto dobór odpowiedniego dla naszego typu urody odcienia blond, może w znacznym stopniu nas odmłodzić. Nie wszyscy jesteśmy obdarowani przez naturę słowiańską urodą. Dlatego też tak wiele ciemnowłosych kobiet decyduje się na kolor blond.