długie włosy

Czym stylizować włosy? Pianka, lakier czy pasta?

Kosmetyki do stylizacji włosów mają dość złą opinię. Wiele osób wierzy, że efektem ubocznym ich stosowania są łamliwe i osłabione włosy. Na szczęście jednak są produkty, których stosowanie nie ma negatywnych konsekwencji dla zdrowotności włosów. Co sprawdza się lepiej – pianka, lakier czy pasta do stylizacji? Jakich kosmetyków warto używać?

Pianka jest łatwa w użyciu

Bez wątpienia ze wszystkich produktów do stylizacji włosów to pianka jest najłatwiejsza w użyciu. Po prostu aplikuje się ją na dłonie, a następnie delikatnie wciera w mokre włosy. Jeśli mają one być wygładzone i proste, to robi się to od cebulek w kierunku ich końca. Jeśli mają być skręcone, to powinno się wgniatać ją od końcówek do nasady włosów. To wyjątkowo prosta procedura, która nie wymaga wiele wprawy. Jest to też dużo łatwiejsze rozwiązanie, niż stosowanie lakieru, którego prawidłową ilość trudno wymierzyć lub pasty, która bywa zbyt gęsta, by ją dobrze rozprowadzić. Pianka do układania włosów jest więc rozwiązaniem najprostszym w użyciu, co zdecydowanie wpływa na jej dużą popularność.

Bez osłabiania

Kiedyś produkty do stylizacji włosów rzeczywiście je osłabiały. Były to produkty o bardzo rozbudowanym chemicznym składzie, w którym znajdowały się substancje o silnym działaniu. Obecnie nowoczesne kosmetyki są opracowane zdecydowanie bardziej z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie użytkowników. Dlatego właśnie nowoczesna pianka do stylizacji włosów nie wysusza i nie niszczy ich, ale nawet zabezpiecza je przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatki witamin mogą odżywiać włosy podczas gdy sam produkt utrzymuje fryzurę na miejscu. To wszystko sprowadza się do tego, że po piankę do stylizacji włosów można sięgać bez większych obaw. To po prostu kolejny kosmetyk, który można włączyć do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Dzięki niemu włosy będą wygładzone, bardziej śliskie w dotyku oraz elastyczne. Umiejętne stosowanie pianki może też pozwolić na nadanie włosom objętości albo też podkreślenie i utrzymanie pięknych fal.